تبلیغات
زیــــوم - وعده هایی که ۲۸ ماه گرمی را منتظر نگه داشت

زیــــوم
 
خبری ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، تحلیلی وآموزشی

آزادلو : بالاخره پس از گذشت مدتها  از عملکرد شعاری فرماندار سابق گرمی، استاندار اردبیل به تذکر نخبگان و رسانه ها پاسخ مثبت داد و محمود علائی زنگیر را برکنار کرد .
فرماندار سابق گرمی  که از ۲۸ ماه پیش مسئولیت این فرمانداری را به عهده گرفته بود، در حکمی از سوی استاندار اردبیل عزل شد و میر علی رحیمی زاد به عنوان سرپرست فرمانداری گرمی منصوب شد.
فرماندار پر حاشیه گرمی با عملکردی پر از سوال های بی جواب شهرستان را ترک کرد اما آیا به این راحتی بایستی از حاشیه های دوران وی از جمله دادن وعده وعیدهای رنگارنگ و پرلعاب همچون “طرح توسعه پایدار روستایی و اشتغال بسیاری از روستائیان عزیز از به ثمرنشستن این طرح و انتخاب طرح بعنوان پایلوت کشوری ، افزایش آمار مهاجرت معکوس به شهرستان، احداث کارخانه نورد فولاد، کارخانه سیمان، مهار آبهای مرزی، احداث کارخانه کابینت سازی، احداث تله کابین در گرمی، ساخت هتل های چندین طبقه و بیمارستان های چند هزار تختوابی، قرار گرفتن ۲۵ هزار هکتار از اراضی گرمی در منطقه آزاد، برقرار کردن آرامش سیاسی در شهر و …  گذشت کرد؟
وی با عملکرد پر از تردیدش در دوران فرمانداری باعث شکاف شدید بین اعتماد مردم و مسئولین شد. بسیاری معتقدند این موضوع ریشه در مشکلات عدیده با همکاران خود و رسانه ها و خبرنگاران داشت. وی انتقاد از عملکردش در شهرستان توسط رسانه ها را معمولا تشویش اذهان عمومی قلمداد می کرد و تغییر مدیران لایق شهرستان در پی ممانعت از خواسته های شخصی وی  امری بود که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.
مدارک و مستندات بسیاری در این رابطه وجود دارد لذا بایستی پرونده عملکردش روی میز پرسش و پاسخ قرار گیرد و به طور حتم باید پاسخگو باشد.
برگزاری همایش چندین میلیون تومانی به نام همایش نخبگان و سرمایه گذاران بدون نتیجه ملموس، توزیع تبلت های خریداری شده توسط پول بیت المال بین افراد منتخب و استفاده شخصی از این لوازم، استفاده شخصی از خودروهای دولتی توسط گروه منتسب به مجموعه های خود، توسعه منطقه نمونه گردشگری در عرض ۶ ماه که پس از گذشت چند سال هنوز پیشرفت چندانی حاصل نشده، چاپ و نصباندن بنر به همراه عکس خود و نماینده به بهانه منطقه آزاد شدن گرمی به هزینه بیت المال، دستور شفاهی به برخی از مدیران شهرستان برای دادن پول ماهانه از جیب بیت المال  به حساب فردی که فقط اسم خبرنگار را یدک می کشید از جمله اقداماتی بود که باید به آن ها پاسخ قانع کننده داده شود.
در هیچ کجای دنیا تغییر یک مسئول سبب نمی شود که عملکرد پر حاشیه اش به فراموشی سپرده شود، همانطور که عملکرد احمدی نژاد با گذشت دو سال هنوز هم بر روی تیتر رسانه ها قرار دارد، عملکرد فرماندار احمدی نژاد نیز باید بررسی و پاسخ داده شود.
وی ۲۸ ماه مردم گرمی را در انتظار به بار نشستن بسیاری از داشته ها همچون منطقه آزاد منتظر نگه داشت، در حالی که فراموش کرده بود به گفته امام خمینی (ره) بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران مردم ولی نعمت اند. در این صورت وی باید اولویت اصلی خود را خدمت به خلق خدا می دانست.
وی در دوران مسئولیتش  فراموش کرد که این عالم دارای شعور و اراده حکیمانه از سوی حق است که تمامی اعمال و رفتار آدمی به اندازه حتی ذره ای بالاخره سنجیده خواهد شد…
حدیث نیک و بد ما نوشته خواهد شد           زمانه را قلم و دفتری و دیوانیست
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 تیر 1394 توسط حسین پورصادق زیوه