تبلیغات
زیــــوم - ۳۷ مدیرکل اردبیل جابه‌جا شده است

زیــــوم
 
خبری ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، تحلیلی وآموزشی

خدابخش با اشاره به جذب ۵۰۰ هزار نفر به صورت غیرمجاز در دولت گذشته در نهادها و دستگاه‌های اجرایی گفت: مجلس در این زمینه محدودیت ایجاد کرده و دیگر اجازه نمی‌دهد تا جذب و استخدام دولتی انجام شود.

تغییر مدیران

ساوالان خبر: رئیس شورای اداری استان اردبیل گفت: از ۵۰ مدیر استان اردبیل تاکنون ۳۷ مدیر جابه‌جا شده است.

مجید خدابخش در نشست مشورتی جوانان با محوریت ریل سیاسی در استانداری اردبیل اظهار کرد: امکان جذب نیروهای جدید در ادارات دولتی وجود ندارد، چراکه در دولت گذشته به اندازه کافی جذب نیرو انجام شده است.

وی با اشاره به جذب ۵۰۰ هزار نفر به صورت غیرمجاز در دولت گذشته در نهادها و دستگاه‌های اجرایی گفت: مجلس در این زمینه محدودیت ایجاد کرده و دیگر اجازه نمی‌دهد تا جذب و استخدام دولتی انجام شود.

خدابخش در پاسخ به سئوال یکی از جوانان در مورد تغییر مدیران استانی گفت: از ۵۰ مدیر استانی در دولت یازدهم تاکنون ۳۷ مدیر تغییر پیدا کرده و مابقی تغییرات نیز پیش‌رو است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه نمی‌توان برای نیروهای قراردادی یا کارمند حکم مدیریت زد، افزود: ما با محدودیت شرایط جذب نیرو و انتخاب مدیران توانمند روبه‌رو هستیم که در این باب باید دولت به نحوی تلاش کند تا حداقل شرایطی برای جذب نیروهای حاضر در ستادهای روحانی فراهم آید.

خدابخش ادامه داد: هر چند نمی‌توانیم جوانان لایق و شایسته حاضر در ستادهای انتخاباتی را جذب کنیم اما می‌توانیم از مشورت و ایده‌های آنها استفاده کنیم.

*اولویت جامعه فراتر از حضور زنان در استادیوم‌های ورزشی است

استاندار اردبیل با رد این بحث که تصمیمات دولت در سایه گروه‌های فشار به بیراهه رفته است، ادامه داد: دولت به مسیر خود با اعتقاد راسخ به راهی که برگزیده ادامه می‌دهد و ما نیز نباید تصور کنیم که عده‌ای به عنوان گروه فشار درصدد تضعیف دولت هستند.

خدابخش درمورد ضرورت شناسایی و تاکید بر اولویت‌ها در جامعه اسلامی گفت: امروز اولویت جامعه ما حضور زنان در استادیوم‌های ورزشی نیست بلکه ۹۵ درصد جمعیت کشورمان با مشکل بیکاری و نارسایی‌های معیشتی روبه‌رو هستند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل بیان کرد: بنده در دولت اصلاحات در آذربایجان شرقی معاون سیاسی بودم و در آن مقطع نیز از طریق روزنامه‌های اصلاح‌طلبان شاهد طرح برخی از مسائل همچون آزاد شدن اسب‌سواری زنان یا تحقیق و بررسی در مورد مادر حضرت یوسف (ع) بودیم که در قالب مقالاتی منتشر می‌شد، در حالی که در آن مقطع نیز اولویت مسائل دیگری بود اما عده‌ای سعی می‌کردند با بزرگ‌نمایی برخی از مباحث توان دولت را از بین ببرند.

خدابخش به درآمد ۷۰۰ میلیارد دلاری کشور در دولت نهم و دهم اشاره کرد و گفت: آنهایی که ادعا می‌کردند تحریم‌های بین‌المللی کاغذ پاره‌ای نیست امروز کشور را به وضعیت فلاکت‌باری انداخته‌اند که دولت روحانی در دو سال اخیر تلاش کرده تا بسیاری از این کج‌اندیشی‌ها و رفتارهای همراه با تندروی را اصلاح کند.

استاندار اردبیل ادامه داد: ضربه‌ای بزرگی در دولت گذشته به اقتصاد کشور وارد شد، به طوری که اقتصاد از فضای سالم به فضای رانتی محرمانه کشیده شد.

خدابخش به تلاش گروه‌های فشار در سطح کشور در باب مسئله هسته‌ای و برخی اهانت‌ها به وزیر امور خارجه اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر تیم مذاکره‌کننده را تیمی غیور، شجاع و مومن معرفی کرده و از همه خواستند تا پشتیبان این تیم به همراه نقد منصفانه نتایج این مذاکرات باشند.

وی ضرورت راه‌اندازی خانه احزاب و شورای مشورتی را استان اردبیل ضروری اعلام کرد و گفت: ما با دعوت از چندین بانوی فعال و توانمند از آنها خواستیم تا مسئولیت را قبول کنند اما هیچ یک از آنها مسئولیتی را نپذیرفتند.

خدابخش در پایان سخنان خود گفت: اگر رد صلاحیت فراقانونی در انتخابات رخ بدهد ما آن را پیگیری می‌کنیم و قطعا هم بدانند که این دولت به جای بدعت‌ها و حرکت‌های احساسی و نگاه هاله نور، شعارش قانون‌مداری است.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 تیر 1394 توسط حسین پورصادق زیوه