تبلیغات
زیــــوم - اهالی گرمی برای آزادی زندانیان غیرعمد 40 میلیون تومان کمک کردند

زیــــوم
 
خبری ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، تحلیلی وآموزشی
همزمان با ماه مبارک رمضان و در قالب جشن گلریزان اهالی شهرستان گرمی بیش از 40 میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند.
خبرگزاری فارس: اهالی گرمی برای آزادی زندانیان غیرعمد 40 میلیون تومان کمک کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در مراسمی که عصر امروز در مسجد جامع گرمی برگزار شد، مدیرعامل ستاد دیه استان اردبیل اظهار کرد: مشارکت و حضور آحاد مردم در کمک به آزادی زندانیان فرصتی را فراهم کرده تا ما بتوانیم بخشی از مأموریت‌هایمان را به نتیجه برسانیم.

انزابی تصریح کرد: تاکنون این ستاد موفق شده با کمک‌های مردمی و خیرین زمینه‌ آزادی 318 زندانی جرایم غیر عمد و مالی را فراهم کند.

وی رقم بدهی این افراد آزاد شده از زندان‌ها را بیش از 15 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر نیز زندانیان جرایم غیرعمد چشم انتظار کمک خیرین و نیکوکاران هستند تا از زندان آزاد شوند.

مدیرعامل ستاد دیه استان افزود: در حال حاضر در زندان گرمی 55 زندانی جرایم غیرعمد حاضر هستند که برای آزادی آنها سه میلیارد و 500 میلیون تومان تأمین منابع نیاز است.

انزابی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با فتوای علما و مراجع اختصاص زکات و مبلغ آن به ستاد دیه مشکلی ندارد و کشاورزان می‌توانند زکات خود را به ستاد دیه تحویل دهند.

وی اضافه کرد: ما در کنار پرداخت مبالغ زندانیان انتظارمان این است تا از وقوع جرایم و برخی رخدادها جلوگیری شود چراکه هزینه‌های پرداخت بدهی این زندانیان بسیار سنگین است.

انزابی از خیرین و نیکوکاران خواست تا در این امر در جشن‌های گلریزان سراسر استان حضور پیدا کنند به‌طوری‌ که قرار است 13 ماه رمضان در اردبیل نیز این جشن برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، امام جمعه گرمی نیز در این مراسم دستگیری از فقرا و نیازمندان را توصیه دین اسلام اعلام کرد و ادامه داد: کمک به آزادی یک زندانی در بند دارای ارزش و ثواب بی‌نظیری است که در سیره اهل بیت (ع) و قرآن کریم به آن تاکید شده است.

حجت‌الاسلام یدالله صفری گفت: تلاش ما بر این است تا به هر شکل ممکن بتوانیم زمینه حرکت خوب و مؤثر را در پیشبرد امور با همت همگانی در آزادی زندانیان فراهم آوریم.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 تیر 1394 توسط حسین پورصادق زیوه