تبلیغات
زیــــوم - نحوه دریافت سبد کالا در ماه رمضان

زیــــوم
 
خبری ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، تحلیلی وآموزشی
کد مطلب: 18096
تاریخ انتشار: س, 1394/04/02 - 12:27
ارس تبار:افراد می‌توانند برای اطلاع از این که سبد کالا به آنها تعلق می‌گیرد یا خیر، کد ملی خود را با سامانه ۵۰۰۰۴۹۹ پیامک کنند.

به گزارش پایگاه خبری ارس تبار افراد می‌توانند برای اطلاع از این که سبد کالا به آنها تعلق می‌گیرد یا خیر، کد ملی خود را با سامانه ۵۰۰۰۴۹۹ پیامک کنند. در صورتی که سبد کالا به آنها تعلق گرفته باشد، به ازای هر نفر از اعضای تحت پوشش ۳۰ هزار تومان در کارت یارانه نقدی شارژ خواهد شد.

روشی که برای توزیع سبد کالا در نظر گرفته شد، شارژ کارت الکترونیکی بانکی متصل به یارانه است و سرپرستان خانوار مشمول با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد که ش-امل فروشگاه‌های اتکا، رفاه،اسکاد، امکان، تعاونی روستایی و فروشگاه شهروند است،‌مراجعه و کالاها را خریداری می‌کنند به عبارت دیگر این اعتبار برای اقلام در نظر گرفته شده قابل برداشت است.

مشمولان این دوره برای دریافت سبد کالا می‌توانند از امروز با در دست داشتن کارت ملی و کارت یارانه خود به مراکز تعیین شده از جمله فروشگاه‌های رفاه مراجعه کنند.

این اعتبار برای تهیه گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ، برنج، ماکارونی، حبوبات، لبنیات، روغن مایع، رب و خرما قابل استفاده است. البته در این مرحله روی مقدار کالاها قید خاصی گذاشته نشده است؛ یعنی خانوارها می‌توانند همه اعتبارشان را فقط صرف برنج یا گوشت قرمز کنند.

مهلت تعیین شده برای دریافت سبد کالا دو ماه است. افرادی که در این مدت برای دریافت سبد کالا مراجعه نکنند، می‌توانند پس از مهلت مقرر رقم واریزی را با کسر ۲۰ درصد به صورت نقدی دریافت کنند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 تیر 1394 توسط حسین پورصادق زیوه