تبلیغات
زیــــوم - آموزش‌ و ‌پرورش مملو از نیروهای ناکارآمد است/ ضرورت تهیه طرح آمایش

زیــــوم
 
خبری ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، تحلیلی وآموزشی
آموزش‌ و ‌پرورش مملو از نیروهای ناکارآمد است/ ضرورت تهیه طرح آمایش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از وزارت آموزش و پرورش خواست با اجرای طرح آمایش در این وزارتخانه برای تعیین تکلیف نیروهای ناکارآمد در این وزارتخانه و برنامه ریزی برای آینده آموزشی کشور اقدام کند.

میرقسمت موسوی اصل در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش با جمعیت زیادی از افراد بی تخصص و ناکارآمد مواجه است گفت: وزیر آموزش و پرورش پیش از این، از استخدام 50 هزار نیروی ناکارآمد در این وزارتخانه خبر داده بود و امروز این عدد با بررسی های جدید به 116 هزار نفر رسیده است که این مسئله مشکلات جدی برای ساختار آموزش و پرورش ایجاد کرده است.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش نباید کسانی را به کار بگیرد که نتواند از آن ها استفاده کند گفت: با وجود حضور نیروهای مازاد در آموزش و پرورش،این وزارتخانه با کمبود نیروهای متخصص برای تامین معلم در کلاس های درس مواجه است که باید برای حل این مسئله تدابیر جدی اندیشه شود.

به گفته وی تا 10 سال آینده دست کم 500 هزار معلم از سیستم آموزشی بازنشسته می شوند و از سوی دیگر با اجرای سیاست های افزایش جمعیت، در سال های پیش رو با افزایش تعداد دانش آموز رو به رو می شویم که باید با برنامه ریزی به گونه ای عمل شود که علاوه بر جبران خروج معلمان از سیستم آموزشی، دانش آموزان جدید الورود نیز خدمات مطلوبی در آموزش و پرورش دریافت کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید با تدوبن بسته ای جامع با سیاست گذاری دقیق در بخش آموزش و پرورش زمینه را برای بالندگی این وزارتخانه و خروج نیروهای ناکارآمد از آن فراهم کرد./

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 خرداد 1394 توسط حسین پورصادق زیوه