تبلیغات
زیــــوم - کمیسیون اقتصادی مجلس رسیدگی به لایحه منطقه آزاد اردبیل را متوقف کرده است

زیــــوم
 
خبری ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، تحلیلی وآموزشی


منصور حقیقت پور

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، منصور‌حقیقت پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر پایه قانون منطقه آزاد،‌ در یک حوزه جغرافیایی سیاسی تعریف می‌شود که بحث الحاق اردبیل به منطقه آزاد ارس از این قانون پیروی نمی‌کرد،‌ ولی شخصا معتقد بودم که در صورت الحاق منطقه آزاد جلفا به آستارا، استان اردبیل می‌توانست از ظرفیت‌های بیش‌تری  برخوردار شود.

وی گفت: لایحه‌ای که در رابطه با ایجاد منطقه آزاد اردبیل به مجلس آمده، بسیار کوتاه و در حقیقت ناقص است که فقط به ایجاد منطقه آزاد در استان اردبیل اشاره می‌کند و به جزئیات این منطقه اشاره‌ای نشده است.

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رسیدگی به این لایحه را به دلیل مشخص نبودن محدوده جغرافیایی آن متوقف کرده است که اگر پیوست جغرافیایی به این لایحه ملحق نشود، قطعا شورای نگهبان آن را تصویب نمی‌کند.

حقیقت‌پور تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خواستار الحاق نقشه کامل با محدوده جغرافیایی دقیق به منظور بررسی این طرح شده است که این موضوع برای منطقه ویژه اقتصادی نمین نیز صدق می‌کند.

وی بیان کرد: سهم قابل قبولی از این منطقه آزاد باید برای مرکز استان و شهرهای مرزی دیده شود که منطقه گردشگری فندق لو و فرودگاه اردبیل نیز باید در محدوده باشند چرا که فرصت مناسبی برای گردشگری و توسعه استان فراهم می‌سازد.

حقیقت‌پور گفت: اگر نقشه جغرافیایی هرچه سریع‌تر به این لایحه اضافه شود،‌ رسیدگی به این لایحه در دستور کار مجلس قرار می گیرد و امیدواریم که تا پایان این دوره مجلس به تصویب برسد.

نوشته شده در تاریخ جمعه 15 خرداد 1394 توسط حسین پورصادق زیوه