تبلیغات
زیــــوم - نامه سرگشاده و قابل تامل دکتر سیدی به معاون سیاسی امنیتی استاندار اردبیل

زیــــوم
 
خبری ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، تحلیلی وآموزشی

بسمه تعالی

جناب آقای شریفی مسئول محترم انتخابات استان اردبیل و معاونت سیاسی امنیتی استانداری اردبیل

سلام علیکم. گرمی (مغان) یکی از مناطق مذهبی و انقلابی کشور می باشد که از نظر قدمت تاریخی، پدر مناطق مختلف مغان محسوب می شود اما پدری است که نسبت به اولاد خود امروز عقب مانده و به همین خاطر منطقه محروم یکی از القاب این پدر بزرگوار است. بیکاری، عدم درآمد کافی و نبود صنایع نیز از مهمترین عوامل بوجود آوردنده این لقب می باشد. عوامل فوق و برخی بدعت...

و رفتارها نیز در جامعه باعث شده که از فرهنگ اصیل منطقه به دور باشیم، در این بین برخی افراد نیز از این نقطه ضعف استفاده کرده و سرنوشت منطقه را با الفاظ و دروغگویی ها به نفع خود سوق داده و می دهند. انتخابات مجلس نیز تأثیرگذار از این جو حاکم بر جامعه بوده و دروغگویی کاندیداها، احساساتی صحبت کردن آنها، وعده های دروغین نیز این موج را بزرگتر و گسترده تر کرده است. امروزه تهدیدها و دروغ های مسئولین منطقه ای نیز با نزدیک شدن به انتخابات بیشتر می گردد، در این دوره که برخی از مسئولین منطقه از فامیل های نماینده منطقه هستند این موارد را افزایش داده و تأثیر زیادی در انتخاب و آزادی تفکر انتخاباتی مردم منطقه دارند، این مسئولین بدون ترس و با استفاده از قدرت ریاستی خود در منطقه و وعده های دروغین، افراد عادی، کارکنان، اساتید حق التدریس جوانان بیکار را به سمت فرد مورد نظر خود هدایت می کنند یا یکی از سازمان هایی که اخیراً نیروی زیادی جذب کرده است مدیرش بازنشسته می باشد و سوال اینجاست که این مدیر با وجود نیروی زیاد کار، چرا و به چه دلیل از مدیریت کنار گذاشته نمی شود، این در حالی است که این مدیر چه در وقت اداری و چه در وقت غیراداری در روستاها، فرد مورد نظر خود را تبلیغ می کند و طرفداران کاندیداهای دیگر را نیز تهدید می نماید و یا از خدمات آن سازمان محروم می کند. اغلب کارکنان خود در جهت تخریب کاندیداهای دیگر ترغیب کرده و تمام امکانات خدماتی خود را در اختیار داماد خود که رشته غیرمرتبط با آن سازمان دارد واگذار می نماید.

با این توصیفات در نظام مقدس جمهوری اسلامی و در کشوری که امام علی (ع) مظهر عدالت، الگوی تمام مسئولین می باشد و نیز با وجود شما مسئولین بزرگوار انتظار می رود چنین افرادی، مردم را (از جمله خواص و عوام) نسبت به دستگاههای اجرایی بدبین نکنند چرا که عملکرد این مدیران به حساب شما بزرگواران گذاشته می شود و عامه مردم بر این تفکر هستند که شما چنین نیت و خواسته ای دارید.

همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم فرموده که خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر اینکه آنها خود سرنوشت خویش را تغییر دهند، بنابراین هرچه به ایام انتخابات نزدیکتر می شویم بنده و مردم محترم شهرستان گرمی از شما انتظار داریم که با جابه جایی این مسئولین مانع سوء استفاده آنها از نیروی ریاست و قدرت مدیریتی آنها شوید تا مردم در فضای آرام و یک فضای رقابتی سالم بتوانند انتخاب خود را انجام داده و چهره محرومیت را از منطقه دفع نمایند.

ضمن تقدیر و تشکر از جنابعالی به خاطر مسئولیت استانی تان و حوصله ای که در خواندن این نامه از خود نشان دادید از شما عذرخواهی نموده و اجازه می خواهم تا پنج روز پس از ارسال نامه به جنابعالی جهت روشن شدن برخی مسائل، این نامه را در سایت های خبری، تحلیلی و سیاسی منطقه قرار گیرد، هدف همه ما قوی تر شدن درخت نظام مقدس جمهوری اسلامی، سربلندی کشور عزیزمان و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری می باشد و در این راستا حاضریم با جان و دل و مال در خدمت این نظام باشیم.

                                                                                     والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

میرناصر سیدی

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 خرداد 1394 توسط حسین پورصادق زیوه